Trasy rozgrywania triathlonu

Poniżej prezentujemy trasy rozgrywania poszczególnych konkurencji oraz krótki opis sposobu ich wykonania.

Mapa tras

Przeglądanie mapy – lewoklik myszą z przesuwaniem. Powiększanie i pomniejszanie – klawisze „+” i „-” lub kółko w myszce.

Legenda
  • Trasa biegu / rikszy – 210 m (jedno okrążenie)
  • Trasa kajaku – 500 m (bez nawrotu)
Opis i sposób przebycia tras
  • Bieg (sztafeta, 2×210 m) – trasa jest poprowadzona po kostce brukowej na terenie CSiR Park Zielona, jedno okrążenie ma długość ok. 210 m. Pierwszy z pary zawodników na sygnał sędziego startuje i biegnie z pompką rowerową po wyznaczonej trasie do mety, gdzie przekazuje ją drugiemu zawodnikowi z pary i ten kontynuuje bieg wykonując drugie okrążenie drużyny. Do klasyfikacji końcowej liczy się czas wykonania okrążeń przez obu zawodników z drużyny kolejno. W przypadku zgubienia pompki przez któregoś z zawodników musi on ją podnieść by kontynuować bieg.
  • Riksza (2×210 m) – trasa jest poprowadzona po kostce brukowej na terenie CSiR Park Zielona, jedno okrążenie ma długość ok. 210 m. Przed startem jeden z pary zawodników zajmuje miejsce na siodełku, drugi siada na miejscu pasażera. Na sygnał sędziego zawodnicy startują, wykonują jedno okrążenie po zaplanowanej trasie do mety, gdzie muszą się zatrzymać i zamienić miejscami by kontynuować drugie okrążenie. Do klasyfikacji końcowej liczy się czas wykonania okrążeń przez obu zawodników z drużyny kolejno.
  • Kajak (1000 m) – trasa jest poprowadzona po rzece Czarna Przemsza od przystani znajdującej się przy CSiR Park Zielona. Biegnie ok. 500 m w górę rzeki w okolice znajdującej się tam tamy, gdzie należy wykonać nawrót na około bojki i wrócić do miejsca startu. Drużyna staruje wspólnie w jednym kajaku. Do klasyfikacji końcowej liczy się czas wykonania okrążenia przez obu zawodników z drużyny jednocześnie.
Kolejność konkurencji

Zaczynamy od sztafety z pompką rowerową. Każda drużyna po zakończeniu biegu przechodzi na przystań, gdzie zostanie rozegrana konkurencja płynięcia w kajaku. Gdy tor na ośrodku zwolnią biegacze, rozpoczną się starty rikszy dla wszystkich zaliczonymi pierwszymi dwoma konkurencjami.

Uwagi końcowe

W przypadku małoletnich w kategorii Rodzinnej, którzy ewidentnie nie poradzą sobie z danymi trasami, sędziowie na poszczególnych konkurencjach zdecydują w porozumieniu z ich opiekunami o: skróceniu trasy biegu dla dziecka / wykonaniu dwóch okrążeń na rikszy przez opiekuna z dzieckiem na miejscu pasażera, które w połowie trasy musi obiec rikszę / płynięciu wspólnie kajakiem z jednym wiosłem.
Te drużyny będą wspólnie klasyfikowane w kategorii rodzinnej z pozostałymi uczestnikami, pamiętając, że liczy się głównie dobra zabawa, sama aktywność i wspólnie spędzony czas :-)